Program „Wybieram wodę”

Program „Wybieram wodę”

2016 12 05 wybieram wode 01 20161205 1742589609W październiku 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Jest to program Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii, który jest objęty Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia.


Celem zajęć było uświadomienie uczniom, korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej oraz, że woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety, a także głównym składnikiem organizmu człowieka. Jednym z kluczowych zadań projektu było także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania. Na lekcjach wykorzystano tablicę interaktywną oraz karty pracy, na której uczniowie wykonywali różne zadania. Klasa IV a i IV c pod okiem nauczyciela p. Edyty Utnickiej przeprowadziła dla młodszych klas I-III znakomite doświadczenia z wodą. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie wypili wodę. W listopadzie, w ramach programu, odbył się także konkurs plastyczny „Wybieram wodę, bo... ”.
Podsumowując program chciałam bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, którzy włączyli swoje klasy do projektu, za współpracę i wymianę pomysłów :-). Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że jestem bardzo dumna z naszych uczniów, których coraz częściej spotykam z butelką wody mineralnej oraz za aktywny i pełen zaangażowania udział w zajęciach.

Brawo! Tak trzymajcie! ;)

koordynator programu „Wybieram wodę”
Agnieszka Suchodolska

 

Udostępnij

Udział w akcjach

Partnerzy